Dookoła Świata z Janem Pawłem II

„Dookoła świata z Janem Pawłem II” to planszowa gra edukacyjna poszerzająca wiedzę o podróżach i przesłaniu Ojca Świętego.

Gracze wyruszają z Rzymu śladami 104 pielgrzymek Jana Pawła II. Każde pole oznaczone cyfrą to jedna z wizyt apostolskich, którą odbył papież. Jeśli gracz zatrzy­muje się na danym polu jako pierwszy, otrzymuje kartę. Wygrywa ten z graczy, który zdobędzie najwięcej kart. Na każdej karcie znajduje się krótka infor­macja o jednej z pielgrzymek: odwiedzane kraje i miejsca, temat pielgrzymki, cytaty i ciekawostki.

  

Drugim sposobem na zdobycie cennych kart-­punktów jest odpowiedź na pytanie quizowe. Można na nie odpowiadać, jeśli pionek gracza stanie na polu oznaczonym kluczykiem. Pytania dotyczą życia Karola Wojtyły i wydarzeń jego pontyfikatu.

Gra w sposób uniwersalny prezentuje postać Papieża­-Polaka, historyczne wydarzenia jego pontyfikatu, uczy znajomości kontynentów i państw. W grze mogą jednocześnie uczestniczyć maksymalnie 4 zespoły 5­-osobowe.

Zobacz też nasze inne gry na www.polskiegryplanszowe.pl - każdą z nich możemy wykonać na wielkim formacie na zamówienie!